FRF - Liga Elitelor U16 - Universitatea Cluj Napoca vs UTA Arad - Repriza 1

Șapte puncte, un singur gol încasat – palmaresul juniorilor Academiei UTA în etapa de Liga Elitelor
Juniorii Academiei UTA au evoluat în deplasare, la Oradea și Cluj, în cadrul etapei a treia a Ligii Elitelor U19, U17 și U16. Bilanțul, un singur încasat, însă „doar” 7 puncte luate.
Liga Elitelor U16: U Cluj – UTA 1-2
Juniorii de la U16 s-au deplasat la Cluj, pentru meciul cu „U“. Elevii lui Bogoșel, Donca și Țamboi au câștigat cu scorul de 2-1, toate golurile fiind marcate în prima repriză. În minutul 12, Babiciu a urmărit o diagonală, dar a fost faultat în careu. Șerengău a bătut penalty-ul, portarul a parat, mingea a revenit în joc și, dintr-un carambol, gazdele și-au introdus mingea în poartă. După doar 5 minute, în urma unei lovituri de colț, clujenii au egalat la o bâlbâială în careul utist. Cu 3 minute înainte de finalul primei reprize, Codrea a avansat în banda stângă până aproape de linia de fund, a încercat să centreze, dar mingea intră în poartă. În partea a doua, ratările mai mari au aparținut tot utiștilor, prin Ciubăncan și Tod, dar scorul a rămas 1-2.
UTA: Blaga – Varga, Opriș, Pele, Codrea, Șerengău, Sarkozi, Mihai, Mare, Babiciu, Ciubăncan. Au mai jucat: Vale, Cohuț, Cristea, Ungureanu, Tod.

C0074
FRF - Liga Elitelor U16 - Universitatea Cluj Napoca vs UTA Arad - Repriza 1 backup